Dixit Disney Edition

Dixit s ilustracemi inspirované Disney filmy

Dostupnost Expediční sklad (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.06.2024
Možnosti doručení
809 Kč
Dixit Disney Edition

Ve hře Dixit se stanete vypravěčem a budete vymýšlet vlastní příběhy.

Díky jednoduchým pravidlům a principu hraní si zábavu s Dixitem může užít opravdu každý napříč všemi věkovými kategoriemi. Hra je také vhodná pro děti, kterým pomáhá k rozvíjení jejich fantazie.

Jak se hraje Dixit:

  1. Hráči se střídají v roli vypravěče. Vypravěč si ze svých karet vybere jednu kartu a řekne ostatním hráčům nějakou nápovědu k této kartě (slovo, větu, píseň...).
  2. Poté ostatní hráči si ze svých karet vyberou tu, která nejlépe odpovídá nápovědě. Vypravěčova karta se zamíchá společně s kartami ostatních hráčů a pak se všechny vybrané karty vyloží lícem na stůl.
  3. Která z nich patří vypravěči? Hráči tajně hlasují a pak začíná bodování. Získané body se zaznamenají na hrací desce.

 

Rada pro vypravěče:

Nápovědou pro ostatní hráče může být věta o tolika slovech, kolik potřebujete. Můžete si ji vymyslet nebo vypůjčit z nějaké básně, písně, filmu nebo přísloví. Můžete ji i zazpívat nebo vyjádřit zvukomalebně či pantomimicky.

Pokud je nápověda příliš jednoduchá (například příliš popisná), nebo naopak příliš těžká (příliš abstraktní nebo osobní), může se stát, že za ni vypravěč nezíská žádné body. Musí zajistit, aby jeho kartu uhodl alespoň jeden hráč, nikoli však všichni. Ze začátku se to může zdát těžké, ale brzy zjistíte, že inspirace se dostaví!

Edice Disney přináší zbrusu nových 84 krásně ilustrovaných karet, inspirovaných Disney filmy, jako jsou například Aladin, Bambi, Kráska a zvíře, 101 Dalmatinů nebo Příběh hraček.

 Obsah balení:

  • 84 karet Dixit
  • 6 hlasovátek
  • 6 dřevěných figurek
  • 1 hrací deska
  • česká a slovenská pravidla

Datum vydání: 15/9/23

Doplňkové parametry

Kategorie: Deskové hry
Věk: 8+
Počet hráčů: 3-6
Herní doba: 20-30 minut

Dixit Disney | Board Game | Teaser

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
""