Duna: Válka o Arrakis CZ - desková hra

Duna je strategická desková hra, ve které dvě frakce bojují o nadvládu pouštního světa Arrakis. Hra byla přeložena do češtiny.

Dostupnost Předobjednávka
Možnosti doručení
3 509 Kč
Duna: Válka o Arrakis CZ - desková hra
duna valka o arrakis krabice
Novinka

Desková hra Duna: Válka o Arrakis

Od tvůrců deskové hry War od the Ring přichází tematická strategická desková hra Duna: Válka o Arrakis. Hra se odehrává během událostí Pouštní války z oceňovaného románu Duna od Franka Herberta. Záludný rod Harkonnenů, s podporou imperiálního rodu Corrino, musí bojovat s zbytky rodu Atreidů, kteří jsou spojeni s pouštními Fremeny, o kontrolu nad světem Arrakis a jeho nejcennějším zdrojem: kořením melange.

Během zuřící války musí rod Harkonnenů ovládnout Arrakis a udržet tok koření, jinak ztratí podporu velkých mocností Impéria. Mezitím mladý Atreideský vůdce, který se stal mesiášem, Paul-Muad'Dib, musí zápasit se svými vizemi a najít si cestu mezi osudem Arrakisu, nevyhnutelným džihádem a osudem Kwisatz Haderacha.

Jak se hraje Desková hra Duna: Válka o Arrakis od Blackfire?

V hře s více jak 2 hráči, každý hráč kontroluje jednu pod-frakci a kooperuje s svým spojencem, aby porazili nepřátelský tým.

 • Rod Harkonnen kontroluje Arrakis jen díky podpoře královského rodu Corrino. Harkonnen mají několik legií rozmístěných po hrací ploše kolem severního pólu. Musí se vydat do pouště aby sklidili koření a lovili Fremeny.
 • Zbytky šlechetného rodu Atreides využívají sílu pouště díky spojencům Fremen. Atreides mají své Fremenské síly roztroušené po celé poušti, připraveny na partyzánskou válku. Jejich počty jsou pro nepřátele skryté.

Jak vyhrát hru Duna: Válka o Arrakis?

Baron Harkonnen musí zničit své nepřátele a získat kompletní nadvládu nad Dunou. Každá zničená Sietch dává jiný počet bodů nadvlády. Odhalte důležité cíle skrz čtení tahů vašich nepřátel nebo využijte Thopter k prozkoumání oblasti.

Paul Atreides má tajný cíl který splní dosáhnutím skrytých hodnot na 3 jiných dráhách. Zatímco dobývání měst a objevování ekologických stanic vás posouvá blíže k vítězství, různé karty Předtuchy zrychlí váš postup dráhami, pokud splníte jejich požadavky.

Kouření musí proudit

Pokud rod Harkonnen nedokáže uspokojit Kosmickou Gildu, Landsraad a CHOAM svým vývozem koření každé kolo, ztratí kostku akce a riskují že dostanou Imperiální zákaz.

Nájezdy na Sběrače jsou jistou cestou k snížení produkce koření a ohrožení vlivu rodu Harkonnen na Arrakis.

Herní kolo v deskové hře Duna: Válka o Arrakis

Hráči hozením svých kostek akcí určí, jaké akce mohou během kola provést. Kostky a akce se mezi frakcemi liší.

 • Nasazení: Přidejte jednotky na hrací plochu
 • Strategie: Aktivujte legie
 • Velení: Aktivujte legie velitelů
 • Plánování: Vezměte si karty Plánování
Velitelé

Ikonické postavy z Duny působí jako velitelé vašich legií. Na bojišti dávají své legii různé bonusy k boji. Také otevírají nové strategické možnosti, každý z nich přidává nové efekty k specifickým akcím.

Sandworm v Duně

Sbíráním koření v poušti vždy riskujete, že přilákáte obrovského Sandworma. Fermeni mohou přivolat a kontrolovat Sandwormi, nebo ještě většího Wild Maker, a řídit je k útokům na své nepřátele. Mohou spolknout celé legie a dokonce pohltit celý Sběrač.

Síly a osady rodu Harkonnen využívají relativní protekce okolních hor. Později v hře Atreides mohou být schopní rozdrtit na prach kamennou stěnu, aby umožnili poušti - a Sandworm - vstup dovnitř!

Obsah balení:

 • 129 figurek
 • 9 plastových podstavců
 • 24 kostek
 • 2 mapové desky
 • 7 desek
 • 125 karet
 • 86 žetonů
 • 1 kniha pravidel

Doplňkové parametry

Kategorie: Strategické
Věk: 14+
Počet hráčů: 1-4
Herní doba: 2-3 hodiny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
""