Panství hrůzy: Hadí cesta CZ - rozšíření

Rozšíření pro deskovou hru Panství hrůzy.

Dostupnost Předobjednávka
Možnosti doručení
1 799 Kč
Panství hrůzy: Hadí cesta CZ - rozšíření
Panství hrůzy rozšíření Hadí cesta CZ krabice
Novinka

Panství hrůzy: Hadí cesta

Připravte se na cestu do neprobádané divočiny amazonské džungle s rozšířením Hadí cesta pro deskovou hru Panství hrůzy! Čeká na vás trojice zbrusu nových scénářů, ve kterých se utkáte s děsivými hadími monstry, oživlými kamennými sochami a budete čelit hrozbě ztracení v džungli.

Rozšíření Hadí cesta je plná dobrodružství a hrůzy a je ideální pro fanoušky Lovecraftova světa a deskových her typu "dungeon crawler". Tak na co ještě čekáte? Vydáte se do džungle a zachráníte svět před zkázou?

Plánované datum vydání: 30.8.2024.

Co nového najdete v rozšíření Panství hrůzy: Hadí cesta?

V tomto rozšíření pro deskovou hru Panství hrůzy se nachází 3 nové scénáře, 4 nový vyšetřovatelé, nové události mýtů a nové karty, nové mapové díly, 2 nové mechaniky Porost a Suť, nové příšery Feathered Serpent, Serpent Person, Temple Guardian a Ancient Basilisk, a úplně nový hlavolam.

#ShowMore#

Co za nové scénáře jsou v Panství hrůzy: Hadí cesta?

V rozšíření Hadí cesta pro deskovou hru Panství hrůzy jsou tři nové scénáře:

 • Ztracený chrám Yig
 • Džungle se probouzí
 • Do tmy
Ztracený chrám Yig

V hlubinách starobylých kamenných síní se hadí kněží snaží obnovit svá zpřetrhaná pouta s bohem Yig. Jejich úspěch by mohl zvěstovat konec lidstva. Pokud se vám ale podaří překonat tajemné zkoušky chrámu, můžete jejich zhoubný plán zmařit!

Džungle se probouzí

Zahradní slavnost v Arkamu se zvrtne v děsivou událost, když se po prezentaci artefaktů z Jižní Americké expedice stane s trávníkem a keři něco znepokojivého. Posekaný trávník a ostřihané keře jsou záhadně přerostlé kapradím a vysokými stromy z džungle. Hosté si s hrůzou uvědomují, že brát relikvie z džungle s sebou může mít zničující následky.

Do tmy

Jihoamerická expedice vás žádá o pomoc s jejich prací, ale má jednu podivnou podmínku: Během pobytu v džungli se za všech okolností vyhýbejte tmě. Slunce zapadá a expediční tým čeká na váš příchod ve svém táboře. Vy se ale nemůžete ubránit myšlenkám na to, co se skrývá za zdánlivě neškodnou pověrou.

Vyšetřovatelé v Panství hrůzy: Hadí cesta

V rozšíření Panství hrůzy: Hadí cesta jsou tito nový vyšetřovatelé:

 • Leo Anderson - Vůdce expedice
 • Ursula Downs - Průzkumník
 • Daniela Reyes - Mechanik
 • Norman Withers - Astronom
Leo Anderson - Vůdce expedice

Schopnost: Jednou za kolo, když provedeš akci pohybu, jiný vyšetřoval se může pohnout o 1 pole.

Příběh

Leo Anderson zasvětil svůj život prozkoumávání nejnebezpečnějších a nejodlehlejších koutů světa. Tato vášeň si však vybrala krutou daň. Během svých cest přišel o mnoho dobrých přátel a kolegů. Někteří podlehli zákeřným nemocem, jiné zlomilo drsné klima a další potkal osud, na který Leo nikdy nezapomene.

Jeho poslední expedice se stala katastrofou. Mitch byl jediný, kdo z jeho výpravy přežil, nebo alespoň zůstal člověkem.

Leo už je unavený z pohřbívání těch, kteří mu věřili. Nyní, když ví, co se skrývá v zapomenutých končinách za hranicemi civilizace, nemůže se vzdát, dokud nebude jeho úkol splněn.

Ursula Downs - Průzkumník

Schopnost: Jednou za kolo se můžeš posunout o 1 políčko před nebo po vykonání akce Průzkum nebo po vyřešení efektů Sight tokenu.

Příběh

Již jako mladá dívka Ursula s oblibou zdolávala stromy a skalní stěny, a svůj talent využívala k mapování jeskyní. Naděje, že se usadí a projeví ženskou stránku, se vytratily v momentě, kdy získala titul z archeologie a vydala se na cestu kolem světa.

Mnoho lidí se nemůže pochlubit tím, že zdolalo horu na každém kontinentu. A ještě méně jich může říci, že ukradlo zlatou sošku od kultu kanibalů. Pro Urshulu jsou ale tyto "úspěchy" teprve začátkem.

Daniela Reyes - Mechanik

Schopnost: Když je hlavolam vyřešen, vezmi si 2 Stopy nebo zahoď 1 Horror.

Norman Withers - Astronom

Akce: Pokud jsi na venkovním políčku, získej 2 Stopy nebo zahoď 1 Horror. Tuto schopnost můžeš aktivovat pouze jednou za kolo.

Příběh

Norman Withers je muž oddaný racionálnímu prozkoumávání světa. Když 6 hvězd jednoduše zmizelo z oblohy, důkladně prověřil své výsledky a poté pečlivě analyzoval situaci z každého logického úhlu. Jeho závěr byl jasný: hvězdy z oblohy skutečně zmizely a něco nemožného se pohybovalo v prázdnotě.

Když vědecká komunita zamítnula jeho výzkum jako žvásty blázna, Norman dál pokračoval ve svých studiích. I když jeho výzkum obsahuje starověké příběhy a magii, on je stále racionální muž.

Nové mechaniky z Panství hrůzy: Hadí cesta

Porost

Při vstupu do oblasti s porostem se ocitnete v pasti. Nemůžete ji opustit, dokud nezvládnete Observation check. V případě úspěchu se můžete posunout. Pokud se do oblasti s porostem dostane Vyšetřovatel s ostrou zbraní, může žeton s porostem odstranit.

Suť

Suť brání Vyšetřovatelům použít akce prozkoumat, prohledat a interakce. S těžkou zbraní můžete žeton Sutě odstranit.

Nový hlavolam Ring Puzzle v Panství hrůzy: Hadí cesta

Ring Puzzle je typ hlavolamu, ve kterém se Vyšetřovatel snaží zarovnat stejné symboly ve čtyřech kruzích. Hlavolam se skládá ze tří vnějších kruhů a jednoho vnitřního kruhu. Každý kruh má šest sekcí, z nichž každá obsahuje jeden symbol.

Všechny kruhy obsahují stejné symboly ve stejném pořadí, ale některé symboly jsou skryté. Hráč musí odvodit identitu skrytých symbolů. Každý symbol se v hlavolamu může vyskytovat neomezeně.

Hlavolam je vyřešen, když jsou vnější kruhy v totožné pozici jako kruh vnitřní. To znamená, že všechny stejné symboly, skryté i viditelné, jsou seřazeny.

Obsah balení:

 • 1 pravidla
 • 4 karty vyšetřovatelů a příslušné figurky
 • 17 mapových dílů
 • 16 karet běžných předmětů
 • 5 karet unikátních předmětů
 • 15 karet kouzel
 • 12 karet se stavem
 • 56 žetonů

Doplňkové parametry

Kategorie: Strategické
Věk: 14+
Počet hráčů: 1-5
Herní doba: 2-3 hodiny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
""